۵ نکته طلایی برای خرید کولر گازی اسپلیت

خرید کولر گازی

۵ نکته طلایی برای خرید کولر گازی اسپلیت

معمولا با شروع فصل گرما و گرم تر شدن بیشتر کره زمین معمولا کولر آبی برای خیلی از شهرهای ایران پاسخگو نیست و مردم دیگر نیز طاقت گذشته را ندارند. به همین دلیل عده زیادی تصمیم می گیرند کولر بهتری برای منزل یا محل کارشان تهیه کنند. اگه شما هم جزو این دسته هستید بهتر است قبلا وارد شدن به بازار راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت را مطالعه کنید.

 

۱- کولر گازی اسپلیت چند هزار بخریم؟

کولرهای گازی اسپلیت دارای ظرفیت های مختلفی هستند. مطئنا اولین سوالی که با آن مواجه می شوین این است که کولر چند هزار بخرم؟ زیرا اگر ظرفیت خنک کنندگی کولری که تهیه می کنید کمتر از محیطی باشد که آمو کولر در آنجا نصب است این نمی تواند به شما کمکی کند. چنانچه ظرفیت کولرگازی خریداری شده بیشتر از آن محیط باشد مجبور هستید زود به زود کولرتان را خاموش کنید تا دچار یخ زدگی نشود. پس نتیجه میگیریم دقت به ظرفیت کولر مهم ترین نکته است.

 

چه کولر گازی برای چه متراژی مناسب است

اگر محیطی که در آن می خواهید کولرتان را نصب کنید حدود ۳۶ مترمربع است کولری با ظرفیت ۱۰۰۰ مناسبت شما است.

ظرفیت BTU/h مساحت (مترمربع)
1000030-36
1200037-40
1600060-70
1800078-80
24000110-140
28000170-200

۲- توجه به میزان برق مصرفی کولر اسپلیت

معمولا برق مصرفی کولرهای گازی پنجره ای بیشتر از کولر گازی اسپلیت است. که همین امر دلیل ارزان تر بودنشان نسبت به کولرهای اسپلیت است. چون شما قرار است حداقل در طول سه ماه تابستان کولرتان روشن باشد شاید بیشتر هزینه کردن و خریداری کولر اسپلیت هم از لحاظ مصرف برق و هم از لحاظ هزینه به صرفه تر از کولر گازی پنجره ای باشد. پس بهتر است کولر گازی اینورتر بخرید.

 

کولر گازی اسپلیت اینورتر چیست؟

در کولر های معمولی زمانی که دمای محیط دمای ایده آلی که شما تنظیم می کنید می رسد (به عنوان مثلا ۲۲ درجه)، خاموش می شود و با گرم تر شدن دمای محیط دوباره روشن می شود. اما در مدل اینورتر موتور کولر کاملا خاموش نمی شود بلکه دور موتور آن پایین می آید و کارش را ادامه می دهد. همین ویژگی باعث می شود که برق کمتری مصرف شود.

کولر گازی اینورتر

 

۳- توجه به میزان سطح انرژی کولر گازی اسپلیت

این نکته با قسمت قبلی تفاوت دارد. این فاکتور به معنی میزان بهروری انرژی الکتریکی است. همان برچسبی که روی وسایل برقی مشاهده می کنید. از این معیار می توان متوجه شد که کولر مدنظر شما چه میزان از انرژی الکتریکی را به سرما تبدیل می کند.

میزان صرفه جوییگروه بازده مصرفی
11 درصدA-B
19 درصدA-C
25 درصدA-D
32 درصدA-E
36 درصدA-F
بیشتر از 40 درصدA-G

۴- چه کولر گازی اسپلیتی برای چه آب و هوایی مناسب است

شما در کدام منطقه از کشور زندگی می کنید. خوزستان یا اردیبل. تفاوت این دو از زمین است تا آسمان. چون برای شهری مانند اردبیل، تبریز شاید داشتن یک کولر گازی کوچک هم کافی باشد. زیرا در این شهر نهایت ۲ الی ۳ ماه کولر روشن است. ولی در استانی مانند خوزستان به علت گرمای طاقت فرسا کولر گازی حدود ۹ ماه از سال روشن است کاملا شرایط فرق می کند.

 

کولر گازی اسپلیت برای مناطق گرمسیر

برای مناطق گرمسیر خرید کولر گازی با کمپسر جزو الویت ها است. زیرا باید قدرت لازم برای خنک کردن یه ساختمان در یک محیط گرم را داشته باشند.

کمپرسورهای کولر گازی به سه دسته تقسیم می شوند:

کمپرسور T1: مناسب برای مناطقی که آب و هوای معتدل دارند.

کمپرسور T2: مناسب برای مناطقی که آب و هوای خنک و سردی دارند.

کمپرسور T3: مناسب برای مناطق که آب و هوای بسیار گرم دارند. مانند خوزستان، هرمزگان و…

 

خرید کولر گازی

۵- چه برند کولر گازی اسپلیت بخریم؟

با توجه تحریم های اخیر ولی باز هم برندهای مختلفی از کولرگازی در بازار موجود است. کولر گازی ال جی، کولر گازی سامسونگ، کولر گازی زانتی، کولر گازی گری، کولر گازی وست پوینت و… همه این ها جزو برندهای خوب کولر موجود در بازار هستند که با توجه به میزان قیمت و کارایی مدنظرتان می توانید یکی از این برندها را تهیه کنید.

چیزی که خیلی نیاز است به آن توجه کنید اصل بودن این برندها است چون با توجه به تحریم های اخیر مارک های تقلبی به شدت در بازار زیاد شده است. در این شرایط بهتر است به حرف فروشندگان توجهی نکنید، زیرا آن ها بیشتر به دنبال فروش به هر قیمتی هستند، پس بهتر است برای خرید کولر گازی اسپلیت با یک فرد با تجربه مشورت و یا در اینترنت تحقیق کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید