مرکزتعمیرات کولر دوتکه

یک تابستان خنک بدون افزایش کارکرد کولر

یک تابستان خنک بدون افزایش کارکرد کولر

درها
بسته به نوع سیستم خنک‌کننده‌ای که دارید، بمنظور به حداکثر رساندن میزان هوای خنک در خانه، ممکن است لازم باشد درها را یا باز بگذارید یا ببندید. به‌عنوان مثال، شنیده‌شده که شما یک آپارتمان کوچک یک خوابه اجاره کرده‌اید و تنها با یک سیستم خنک‌کننده در اتاق خواب سر می‌کنید تا خنک شوید. در این مورد باید اطمیان حاصل کنید که در اتاق را باز باشد تا به هوای خنک اجازه دهید که در سرتاسر خانه به جریان بیفتد. در صورتی که، نگرانی شما این است که فقط اتاق‌خواب‌تان خنک باشد (مثل وقتی که شب‌ها به خواب می‌روید)، پس احتمالا می‌خواهید که در اتاق نیز بسته باشد تا از خروج هوای خنک جلوگیری کنید.

پنجره‌ها
اگر سیستم خنک‌کننده‌ی خانه شما روشن است، باید پنجره‌ها را بسته نگه‌دارید. در غیر اینصورت، بخش قابل ملاحظه‌ای از هوای خنک خارج شده و بیخود و بی‌جهت پول برق شما زیاد می‌شود. اگر هوای بیرون به طور محسوسی کاهش یابد (مثلا هنگام غروب)، ممکن است بخواهید پنجره‌ها را باز گذارید و کولر را خاموش کنید تا از طبیعت و نسیم خنک آن استفاده کنید.

نور خورشید را دور نگه‌دارید
اگر پنجره‌های شما پرده دارند، برای حفظ انرژی آنها را در روزهای آفتابی بسته نگه‌دارید. همچنین اگر سیستم‌ خنک‌کننده دارید، آنها باید بسیار بیشتر کار کنند تا دما را کاهش دهند؛ هرچه میزان گرمای بیشتری از پنجره به خانه وارد شود، کولرها نیز باید بیشتر کارکنند. چه کولر شما روشن باشد چه خاموش، هنگام ترک خانه حتما پرده‌ ها را باز بگذارید.

فن سقفی را برای خنک کردن تنظیم کنید‌
بسیاری از خریداران فن‌های خنک‌کننده‌ی اتاق متوجه این مورد نیستند که اغلب این فن‌ها دکمه‌ای دارند که با آن می‌توان جهت پره‌های فن را عوض کرد و آن را طوری تنظیم کرد که مانع از فرار هوای گرم شود. اگر از ان فن‌های سقفی دارید، بررسی کنید که آیا پره‌های فن به درستی تنظیم شده‌اند یا خیر؟ اگر جهت آنها درست نیست، ببینید که چطور می‌شود جهت‌اش را عوض کرد.

مبلمان را از جلوی خنک‌کننده‌ها بردارید
از قراردادن مبلمان، کمدها و یا دیگر وسیله‌های بزرگ مبلمان مستقیما در جلو ویا کنار خنک‌کننده‌ها خود داری کنید. مطمئن شوید که همه خنک‌کننده‌های خانه‌تان می‌توانند هوای خنک را در مقابل و کنار خود منتقل کنند، در بهترین حالت، زاویه‌ی آنها باید حدودا ۴۵ درجه باشد.

 

رفتن به نوارابزار