مرکزتعمیرات کولر دوتکه

چه کولری بخریم؟

چه کولری بخریم؟

فرارسیدن فصل تابستان و گرم‌شدن هوا به این معنی است که باید برای تعمیر یا تعویض کولرهایمان به صرافت بیفتیم.

هنگامی‌که در روزهای گرم تابستان از دست گرمای زیاد به منزل پناه می‌بریم، هیچ‌چیز بیشتر از یک کولر گازی و هوای خنک نمی‌تواند خستگی را از تن درآورد.

اگر فکر می‌کنید این موضوع در حد و اندازه‌ی «شیره را خورد و گفت شیرین است» ملانصرالدین سهل و برای هر کودکی قابل‌درک است، نیمی از راه را درست رفته‌اید! ادامه‌ی این مسیر مسلما به رفتن به پشت‌بام و تعمیر کولر گازی ختم نمی‌شود.

بلکه می‌خواهیم برای خرید یک کولر گازیِ نو راهنمایی‌تان کنیم. اطلاعاتی که برای ادامه‌ی این مسیر در اختیارتان قرار می‌دهیم، باعث می‌شود در هنگام خرید کولر گازی، تقریبا همه‌چیز را بدانید و خرید موفق‌ و دلچسب‌تری را تجربه کنید.

سعی کرده‌ایم چیزهایی را برایتان لیست کنیم که هنگام خرید با آن‌ها مواجه می‌شوید و برایتان سوال ایجاد می‌کنند.

برویم و ببینیم برای دراختیارداشتن یک عصای جادوگری که می‌تواند هوای گرم تابستان را به هوای یخ زمستانی تبدیل می‌کند، دانستن چه چیزهایی لازم است.

 

  • کولر آبی پوشالی
    کولرهای آبی با توان های مختلف در بازار ایران موجود هستند.

معمولا انواع ۵، ۷ و ۱۲ هزار این کولرها که به دلیل کاربرد فراوان در ایران، به صورت کاملا داخلی تولید می شوند، طرفداران بیشتری در میان مردم دارند.

اعدادی که توان کولرهای آبی را اعلام می کنند،به ما نشان می دهند که آن کولر در زمانی معین، قدرت مکش و دمش چه میزان هوایی را دارد.

هرچه توان موتور کولر آبی بالاتر برود،یعنی قدرت مکیدن هوای بیشتری هم دارد و درنتیجه می تواند سرمای بیشتر و پرقدرت تری هم به داخل منزل بدمد.

با این حساب شما باید هنگام خرید کولرهای آبی، به گرمای منطقه ای که زندگی می کنید و متراژ منزلتان توجه داشته باشید تا با انتخاب کولری با قدرت مناسب،خنکی مطلوبی هم به فضای خانه تان در فصل تابستان بدهید.

کولرهای آبی پوشالی یکی از پرکاربردترین و قدیمی ترین انواع کولر مصرفی در میان مردم هستند.

متخصصان توصیه می کنند برای بالا بردن راندمان این کولرها، هر سال پوشال هایشان را عوض کنید و آنها را در مجاورت آفتاب مستقیم یا در فضاهای بسته که امکان رد و بدل شدن هوا به خوبی وجود ندارد، قرار ندهید. از معایب کولرهای پوشالی می توان به امکان جذب گردوخاک محیط به پوشال ها و انتقال آنها به فضای خانه اشاره کرد.

مهم ترین برتری کولرهای آبی نسبت به انواع گازی هم قیمت پایین تر و هزینه و نیاز بسیار کمتر برای تعمیر احتمالی آنهاست. فراموش نکنید که کانال کشی مناسب در هوادهی و سرمادهی کولرهای آبی نقش بسیار پررنگی دارد.

ضمن اینکه هزینه برق مصرفی با روشن کردن کولرهای آبی که دارای برچسب انرژی B به بالا هستند، بسیار کمتر از هزینه برق مصرفی ناشی از روشن کردن کولرهای گازی است.

  • کولرهای گازی

بیشترین کولرهای گازی موجود در بازار ایران، برخلاف کولرهای آبی، جزو برندهای خارجی هستند. قدرت سرمادهی انواع کولرهای آبی به هیچ عنوان قابل رقابت با سرمادهی کولرهای گازی نیست.

این کولرها بیشتر برای مناطقی که دمای آنجا در تابستان به بالای ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد، مناسب تر است.

ضمن اینکه در سرمای کولرهای گازی، دیگر خبری از رطوبت زیادی که در باد کولرهای آبی وجود دارد، نیست.

از این رو می توان کولرهای گازی را برای شهرهای شرجی و ساحلی هم بسیار مناسب دانست.

بزرگ ترین عیب کولرهای گازی که طرفداران آن را در بین ایرانیان کم کرده، مصرف بالای برق آنهاست.

به طوری که حتی کم مصرف ترین این کولرها هم هزینه برق بالایی به دوش مصرف کننده می اندازند.

در حالی است که صرف نظر از مصرف بالای برق، می توان کنترل دار بودن و تنظیم میزان سرمادهی تا حد مطلوب را جزو بهترین مزایای این کولرها دانست.

نکته مهم دیگری که در مورد کولرهای گازی مطرح است، این است که به دلیل تجمع هوای گرم در زیر سقف، بهتر است جهت کارکرد مناسب تر کولر گازی و صرفه جویی در مصرف برق، هنگام نصب پنل داخلی از نصاب دستگاه بخواهید اسپلیت دیواری را در صورت امکان در ارتفاع ۲ متری از کف نصب کند.

در نهایت هم باید توجه داشته باشید که معمولا کولرهای گازی دارای یک دریچه خروجی سرما هستند و نمی توان از یک دستگاه برای خنک کردن تمام سالن ها و اتاق ها کمک گرفت.

 

  • کولرهای اسپلیت

اسپلیت ها نسل جدید کولرهای گازی هستند که تقریبا بسیاری از مشکلات آنها مانند مصرف برق بالا را پشت سر گذاشته اند و به همین دلیل هم طرفداران بیشتری نسبت به کولرهای گازی دارند.

کولرهای اسپلیت می توانند مانند کولرهای گازی و البته با رطوبتی بسیار کمتر، سرما را با درجه حرارت مطلوب و مورد نظر شما در فضای خانه پخش کنند.

ضمن اینکه امکان از بین بردن بو و باکتری های موجود در اتاق هم در این کولرهای در نظر گرفته شده است.

فیلترهای مخصوص تعبیه شده در این کولرها، هوای خانه را تصفیه می کنند.

به علاوه بسیاری از انواع آنها به واسطه ماده بی رنگ و بویی که در فیلترشان تولید و در فضای خانه پخش می شود،می توانند میکروب های معلق در هوا را از بین ببرند.

یادتان باشد که هنگام خرید، اسپلیت هایی با برچسب انرژی A و ضمانت نامه فارسی را خریداری کنید.

 

سرویس کولر دوتکه در اهواز

    سرویس کولر دوتکه