مرکزتعمیرات کولر دوتکه

دلیل بوی بد کولرگازی

دلیل بوی بد کولرگازی

دلیل بوی بد کولرگازی

ممکن است بویی نامطبوع همراه با خروج باد از پنل داخلی کولرگازی خارج شود این بوی نامطبوع میتواند علل مختلفی داشته باشد که بسته به محیطی که کولرگازی در آن کار میکند متفاوت است.در مورد کولرگازی هایی که در منازل استفاده میشود.معمولا آلوده بودن فیلتر ها سبب بوی نامطبوع میشود که با نظافت وشستشوی انها رفع میشود.

اگر کولرگازی شما بو می دهد زمان آن رسیده تا منبع بوی بد را پیدا و آنرا تمیز کنید بوی بد کولرگازی غالبا از قارچ و کپک هایی که در اثر کندانسیون در کویل های سرد کن یا تشت های تخلیه ی مسدود انباشته شده ویا از نشت سیستم ساطع میشود . حیوانات نیز میتوانند به داخل سیستم راه پیدا کرده و آنجا بمیرند و باعث بوی بد شوند

با استفاده از چراغ قوه داخل دستگاه,بسته به مدل و شکل تهویه,روپوش ها , سر یا پنل های دسترسی دستگاه را بردارید.

در جستجوی پیدا کردن علت احتمالی بو به دنبال حیوانات مرده ( موشها، خرگوشها، خفاشها، سنجابها و یا مارها)، گیاهان فاسد، کپک یا قارچ بگردید.

اگر تهویه‌ی پنجره‌ای دارید، دستگاه را از کنار پنجره برداشته و روی زمین بگذارید.

برداشتن پانل‌های دسترسی در یک تهویه‌ی پنجره‌ای به دلیل دشتن پیچ‌های بیشتر ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

  • واحد تهویه هوا را تمیز کنید

یک جفت دستکش لاتکس بدست کرده و هر گونه کثافات و حشرات یا حیوان مرده را که بدستتان میرسد از دستگاه بیرون بیاورید.

وقتی اینکار را با نهایت دقت انجام دادید از پاک کننده کفی برای پاک کردن کویل ها استفاده کنید .۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی کویلها بماند تا هرگونه چربی،کثافت و دوده را تجزیه کند.سپس کویل ها را با اب شسته و تا زمانی که آب تمیز از کویل ها بیرون بیاید عمل شستن را ادامه دهید . در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

 

  • لوله کندانس کولرگازی را با فشار آب تمیز کنید

لوله‌ی تخلیه‌ی کندانس دستگاه تهویه را پیدا کرده و سفیدکننده یا آب داغ،و یا سرکه سفید مقطر رقیق را در صورتی که نمیخواهید از سفید کننده استفاده کنید.برای از بین بردن قارچ‌ها و کپکها با فشار از داخل آن رد کنید.

بگذارید لوله خشک شود.قبل از نصب مجدد لوله یک سه راهی تمیز کننده را برای تمیز کاری آینده بدون نیاز به برداشتن لوله کندانس , نصب کنید.

  • تشت تخلیه را تمیز کنید

تشت یا سینی تخلیه را برداشته و انرا بطور کامل با اب داغ و صابون تمیز نمایید برای اینکار میتوانید از محلول سفیدکننده رقیق یا سرکه مقطر سفید استفاده کنید.

تشت را خشک کنید و آنرا دوباره نصب کنید.

  • فیلتر را تعویض نمایید .

تمام فیلتر های دستگاه را تعویض کنید اگر فیلترهای دستگاه قابل استفاده مجدد هستند با آب داغ و صابون آنها را تمیز کنید و با محلول سفید کننده رقیق با نسبت های ۱ به ۱۰ آب و سفید کننده بشویید . قارچ و کپک را از فیلتر های کهنه بزدایید .

پس از تمیز کردن کولرگازی آن را سر جای خود برگردانده و با چند بار بو کردن آنرا تست کنید , اگر بو همچنان ادامه داشت مشکل باید در کار داکت نهفته باشد.

برای از بین بردن این بو ،بهترین راه حل شستشو مرتب فیلتر های پلاستیکی موجود در پنل و همچنین سرویس و شستشوی کامل پنل با فشار آب گرم توسط تکنسین می باشد که گاهی با باز کردن کامل پنل امکان پذیر است.